Yetersiz Kemik Durumunda İmplant

Yetersiz Kemik Durumunda İmplant

Implant yaptırmaya giden birçok kişi gittikleri diş hekimlerinden kemiklerinizin hacmi yetersiz denilerek olumsuz sonuç almışlardır. Bu onları implant tedavisinden mahrum bırakmıştır.

Oysaki implant tedavisi, kemik hacmi yetersiz kişilerde birçok teknik kullanılarak ve yeni kemik hacimleri uygulanarak implant tedavisi yapmak mümkündür.

Sinüs Lifting Nedir?

Kişinin üstçene boşluğunda sinüs boşluğu denilen yapılar vardır. Üst çenesinde sinüsün altında kemik olmayan kişilerde bu boşluğun içersi kemikleşen malzeme ile doldurulur. Veya implant yapılacak bölgede küt metal aletlerle kemiği yukarıya doğru iterek yeni kemik hacimleri yaratıldıktan sonra implant uygulamak mümkündür. Buna sinüs lifting denir.

Bu işlem seri şartlar altında yapıldığı zaman sinüzit gibi enfeksiyonlara yol açmaz. Dolayısı ile güvenle uygulanır ve 1977 de ortaya çıkan bir yöntemdir. Bu tarz tedavilerle çene kemiği hacmi yetersiz olan kişilere bu ek tedavi yöntemlerini kullanarak implant tedavisi yapmak mümkündür.

Günümüzde birçok teknikle, suni malzemeler kullanılarak veya kişinin kendi kemiği kullanılarak implant tedavisine olanak sağlamak mümkündür.

Zaman zaman da yeni kemik hacimleri uygulama sırasında implant tedavisi de beraberinde yapılabilir. Özetle günümüzde, kemik hacmi az olduğu için implant yapılamayan vaka hemen hemen hiç kalmamıştır.

Detaylı Bilgi İçin İletişim Formu

Adınız ve Soyadınız
Email Adresi
Telefon
Şehir ve İlçe / Semt:
Mesajınız
Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.