Vidalı Diş

Vidalı Diş

Dişleriniz, parmakizleriniz gibi, size özeldir. Eksilen dişinizin yerini doldurmak için bir çok yöntem vardır fakat hiç biri diş implantı hariç doğal dişinizin görevini,  verdiği hissi, ve doğal dişinizin görüntüsünü veremez.

Vidalı diş(diş implantı) genellikle eksilen dişin yerini doldurmak için en iyi tedavidir. Hasarlı veya çürümüş diş çekildiğinde, kron olarak adlandırılan dişin görünür kısmı ve kök kaybolur.

Vidalı diş direkt olarak çene kemiğinize yerleştirilir ki böylece güçlü ve sağlam olabilsin. İmplant tek bir diş eksikliğini gidermek , implant destekli destekli köprü veya bir çok diş içeren protezinizi değiştirip sağlamlaştırmak için kullanılabilir.

Diş implantı sizi eski sağlıklı halinize döndermek için en sağlam, güvenilir yöntemdir. Onlar sizin daha rahat yemenize, gülümsemenize, kahkaha atmanıza konuşmanıza, oynamanıza ve normal aktivitelerinizden her zaman ve dişlerinizi düşünmeden zevk almanızı sağlayacaklar.

  • Vidalı diş - dairesel ve/veya  konik, genellikle titanyumdan yapılmış, diş kökünüz yerine hizmet vermektedir.
  • Dayanak-  Bağlayıcı, yerleştirilmiş veya içine inşa edilmiş, diş implantının değiştirilecek dişin tepesine yerleştirirlir.
  • Taç- Yeni diş, doğal dişlerinizle uyuşması için özel yapılmış.

İmplant cerrahisinden sonra asıl amaç implantın ömür boyu ağızda kalmasını sağlamaktır. Bu durumda ikili diyalog önemlidir.  Hem hekimin hem de hastanın bir takım kaidelere uyması gerekir.

Hekim, cerrahi sırasında evrensel kaidelerle cerrahiyi uygulamalıdır. Hasta da, 6 aylık rutin kontrolleri yaptırmalı, ağız bakımını yapmalı ve sigaradan uzak bir yaşam sürdürmelidir ki implantlar ömür boyu ağızda kalabilsin.

Detaylı Bilgi İçin İletişim Formu

Adınız ve Soyadınız
Email Adresi
Telefon
Şehir ve İlçe / Semt:
Mesajınız
Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.