Vidalı Diş Çeşitleri

Vidalı Diş Çeşitleri

Vidaı dişler, titanyumdan yapılmış; diş kökü - doğal dişin temeli  için güvenli ve etkisi kanıtlanmış bir yedektir. Çünkü çene kemiğiine yerleştirilir ve kaynaştırılır ya da kemiğinize entegre edilir. Diş implantı yeni  dişiniz için istikrarlı ve sağlam bir temel oluşturur.

Videalı dişlerin çeşitli tipleri vardır, aşağıdakiler dahil olmak üzere:

-Dişler direkt olarak kemik içine yerleştirilir(endosteal). Küçük vidalar, silindir veya plakalar en çok kullanılan implant biçimleridir.

-Periyost altında bulunan implantlar diş etinin altına fakat kemiğin üzerine veya üstüne yerleştirilir. Bu implant türü sadece çene kemiği kalın olmayan ve düzeltmek için ameliyat geçiremeyen, geçirmek istemeyen hastalar için kullanılır.

Diş implantları standart ve dar (minik) de dahil olmak üzere farklı boyutlar ve yükseklikte de yapılır. Diş hekiminiz değiştirilmesi gereken diş veya dişlerinize bağlı olarak hangi seçeneğin sizin için doğru olduğuna karar verir.

Bazı diş hekimleri diş implantları için alternatif ve minimal invaziv teknikler sunabilmektedir.

Takip etmek, gözlemlemek dental implantın farklı yöntemlerini bulmak için gereklidir.  Eksik dişiniz ve sizin için hangi yöntemin daha doğru olduğunu öğrenmek için bir uzmana danışın.

Anında İmplant Yapma(Aynı Gün İmplant Veya Bir  Günde Diş)

Aynı gün implant veya bir günde diş olarak da anlandırılan anında implant yapma, sizin için diş implantı yerleştirmesinin yapıldığı randevu esnasında geçici bir taç yerleştirilmesini sağlar. Siz hayatınıza devam ederken, işinizi yaparken implant kemiğinizle kaynaşacak ve kalıcı taç bu işlemden 3 ila 6 ay sonrasında takılacaktır. Bu prosedür yeterli kemiğe sahip olan hastalar,  anında yerleştirme ve baskıya dayanabilecek kadar güvenli bir implant olması taktirde en iyi seçenektir. Anında yerleştirme her hasta için uygun değildir bu yüzden sizin için en iyi seçenek  hakkında doktorunuzla danışın. 

Mini İmplant

Küçük implantlar bazen dar çaplı veya küçük çaplı implantlar alışılagelmiş implantlardan daha küçüktür. Mini implantlar daha az invaziv teknikler yoluyla yerleştirilir ve çapı en az 3 milimetredir. Standart implantlar biraz daha büyüktür, genellike 3.25 - 5mm çapa sahip olurlar. Minik İmplantlar genellikle tam alçak veya gevşek protez güvenliğini sağlamak için kullanılan ve geleneksel dental implant cerrahisi için uygun olmayan hastalar için kullanılır.

All on 4 implant

All On 4 yöntemi ile belli açılarla yerleştirilen implant sistemleri üzerine sabit diş protezi yapılabilir. Yeni dişi sabitlemek için 4 diş implantı kullanılmaktadır. All on 4 yöntemi implantları müsait kemiğe yerleştirilir, böylece kemik grefti ihtiyacı ortadan kalkmış olur. Özel dayanaklar geçici dişlerin aynı gün implant edilmesini sağlıyor ve damakların iyileşmesi ve implantlarındoğal kemik ile kaynaşması için özel beslenme biçimi  uygulanıyor. Yaklaşık 6 ay sonra son köprü yerleştirilir ve hasta normal beslenme şekline dönebilir. All on 4 tedavisi birden çok yaklaşım ve randevu içerir. Genellikle bir veya iki danışma ve randevudan sonra, eksik diş veya dişler yerleştirilir, 6 aylık iyileşme sürecinde muayeneler olur ve son köprüyü yerleştirmek için diğer randevular içerir.

Detaylı Bilgi İçin İletişim Formu

Adınız ve Soyadınız
Email Adresi
Telefon
Şehir ve İlçe / Semt:
Mesajınız
Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.