Vida Diş Ücretleri

Vida Diş Ücretleri

Sorulan soruların büyük bölümü implantın maliyeti konusudur. Diğer tedavilere oranla pahalı bir tedavidir. Çünkü materyal uzun araştırmalar sonucu üretilir ve çok hassas malzemeler olduğundan maliyetlidir.

Türkiyede 200 e yakın implant markası vardır. %95 inden fazlası ithal edilir. Uygulaması çok hassas bir işlem gerektirdiğinden maliyetlidir. Implant haricindeki diğer alternatif tedavilerde, örneğin köprü protezinde, fiyat implanta göre yarı maliyetlidir.

Fakat onların ömrü ortalama 5-7 senedir. İyi yapılmış bir implant temiz bakılan ağızda ömür boyu dayanıklıdır. Dolayısı ile zaman maliyet oranına bakıldığında, implant uzun yıllar sonunda daha avantajlı olarak gözükmektedir.

Hiçbir hasta veya özelleştirilmiş dental implant tedavileri tam olarak aynı değildir, yani randevu sayıları, usul ve tekniğe bağlı olarak maliyet değişir.  İlk muayene ve değerlendirmenin ardından, diş implant uzmanı randevuların  ve maliyetin tahmini tutarı dahil olmak üzere bir tedavi planı sağlamalıdır ve sizi planda bir değişiklik olması durumunda uyarmak mecburiyetindedir.

Bir diş-implantla yenilenmiş diş, sağlıklı ve doğal dişler için sıradaki en iyi şey, genellikle diğer işlemlerden daha uzun ömürlüdür fakat onlardan ucuzdur.

Örneğin, diş implantları genellikle uzun dönemlerde  köprülerden daha ucuz maliyetli olur çünkü köprüleri doğal dişlere göre genellikle daha sık değiştirilmelidir.  Geleneksel seçenekler "köprü, takma diş" hastanın memnuniyetine göre kullanım süresi düşebilir.

Hastaların bu tedaviden diğer tedavilere göre daha uzun süre faydalanabileceğini gören ve destek çıkan sigorta şirketleri sürekli artmaktadır. Sizin sigorta şirketleriniz bu yöntemin bir kısmını dahi karşılamıyorsa, onlara bir köprü veya takma dişe verecekleri para miktarı kadar implant için destek çıkıp çıkamayacaklarını sorun. Aynı zamanda diş implant uzmanınıza da ödeme ve finansman seçenekleriyle ilgili soru sorun.

Çünkü dişleriniz, gülümsemenizden tutun güveninizi, yemek yeme kabiliyetinizi, konuşmanızı, zevk aldığınız aktivitelere katılmanızı vb. her şeyinizi etkiler  çünkü kaybettiğiniz dişin yerini doldumaktan daha iyi bir seçenek yoktur, diş implantı dikkate  ve yatırıma değer en iyi yöntemdir.

Detaylı Bilgi İçin İletişim Formu

Adınız ve Soyadınız
Email Adresi
Telefon
Şehir ve İlçe / Semt:
Mesajınız
Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.