Tavsiyeler

Tavsiyeler

Hiçbir hasta veya özelleştirilmiş dental implant tedavileri tam olarak aynı değildir, yani randevu sayıları, usul ve tekniğe bağlı olarak maliyet değişir.  İlk muayene ve değerlendirmenin ardından, diş implant uzmanı randevuların  ve maliyetin tahmini tutarı dahil olmak üzere bir tedavi planı sağlamalıdır ve sizi planda bir değişiklik olması durumunda uyarmak mecburiyetindedir.

Çünkü dişleriniz, gülümsemenizden tutun güveninizi, yemek yeme kabiliyetinizi, konuşmanızı, zevk aldığınız aktivitelere katılmanızı vb. her şeyinizi etkiler  çünkü kaybettiğiniz dişin yerini doldumaktan daha iyi bir seçenek yoktur, diş implantı dikkate  ve yatırıma değer en iyi yöntemdir.

Diş İmplantı Sağlık Sigortaları Tarafından Karşılanır Mı?

Hastaların bu tedaviden diğer tedavilere göre daha uzun süre faydalanabileceğini gören ve destek çıkan sigorta şirketleri sürekli artmaktadır. Sizin sigorta şirketleriniz bu yöntemin bir kısmını dahi karşılamıyorsa, onlara bir köprü veya takma dişe verecekleri para miktarı kadar implant için destek çıkıp çıkamayacaklarını sorun. Aynı zamanda diş implant uzmanınıza da ödeme ve finansman seçenekleriyle ilgili soru sorun.

Diş implantları kullanarak bir veya daha fazla dişi yenilemek ne kadar  zaman alır?

Her vaka farklıdır. İlk görüşmelerden sonra,  implant doktorunuz size tedavi sürecini ve tedavinin sonlanacağı tarihi de içeren bir plan verecektir. Tedavi süreci her hastanın ihtiyaçları ve restorasyonuna, tıp ve diş geçmişlerine, çene kemiğinin durumuna ve kullanılan malzemele ve tekniklere bağlıdır.  Güçlü, sağlam, eskisi gibi doğal görünen, hissettiren, uzun ömürlü gülümseme sağlamak için birçok randevu ve görüşme gereklidir. Baştan sona toplam tutarı bir kaç ay gibi kısa bir süre veya bazı karışık durumlarda ise 1 yıldan fazla sürebilir.  Hastalar normal hayatlarına dönebilirler ve gündelik yaşamları sırasında dönem dönem doktor muayenelerine gitmeleri gerkir.  Sizin için en önemli olan: doğru tedavi, rahat tedavi ve sonucun getirdiği mutluluğu yaşamanız sağlanmış oluyor.

Diş implantları eksik veya hasar görmüş dişlerin güvenli bir şekilde değiştirilmesi için kullanılır. Diş implantları, doğal dişlere benzer ve işlev gören diş protezinin temelidir.

Diş implantları karmaşık bir işlemdir ve hastanın prosedürün başarılı olması için belirli adımları izlemesi gerekir. Dişhekimimizle yapılan ilk görüşmede ayrıntılı bir danışma alacaksınız ve diş hekimi tıbbi geçmişinize dayalı bir teşhis koyacaktır. Diş hekimi, sonraki aylarda takip etmeniz gereken kapsamlı bir diş tedavi planını da oluşturacaktır.

İmplant diş hekimliği, dikkatli planlama, diş ameliyatı deneyimi ve diş restorasyonunda tecrübe gerektirir. Diş implantları küçük bir sanat eseri ve tabii ki diş hekimleri, hastanın yüksek beklentilerini karşılamak için gerekli inceliklerle çalışabilirler.

Modern diş implantları

Modern diş implantları osseointegrasyon sürecine dayanır ve bu süreçte titanyum gibi bazı malzemeler çene kemiğine kaynar. Titanyum ve titanyum alaşımları, diş implantlarında en çok kullanılan metallerdir ve herhangi bir tıp dalındaki implante cerrahi uygulamada en yüksek başarı oranına sahiptirler. İmplantın kemiğe kaynaşmasu için gereken süre, hastanın sağlığına göre 3 ila 6 ay arasında bir süre alabilir. Diş hekimimiz, uyumluluk sorunlarının bulunmadığından emin olmak için en iyi malzemelerle çalışmaktadır.

İlk adım, bir abutment vidasıyla (dişin yeni kök görevi gören titanyum kısmı) implant abutmentini sabitlemektir. Daha sonra bir kron (diş protezi veya geçiçi diş) abutmente tutturulur. Dental implantlar sabitlenebilir veya çıkarılabilir protezlerin temelidir. Ayrıca, diş implantları tek bir dişin yerine geçmek veya birden çok dişin yerine geçmek için kullanılabilir.

Modern teknoloji, hastaların eski diş çekmelerine ve kemik yapısının kalitesinin genellikle başarılı bir füzyona izin vermeyeceği en zor durumlarda bile başarılı dental implantları gerçekleştirmemizi sağlar. Dental implantlar genellikle 40 yaş üzerindeki hastalar tarafından istense de, bu prosedür daha genç insanlarda yapılabilir (tıbbi kontrendikasyon bulunmaması durumunda). Dental yaşlanmdan muzdarip olan (genetik bir nedenden ötürü diş eksikliği) ya da dişlerini kaybetmiş gençler, fiziksel gelişimlerinin tamamlandığı düşünülen 18 yaşından sonra dental implantlara aday olabilirler.

Dental implantlar son derece dayanıklıdır. Bununla birlikte bakım çok önemlidir ve hasta diş implantını korumak için diş hekimi ile sürekli iletişim halinde olmalıdır. Ağız hijyeni son derece önemlidir ve bu nedenle diş hekimi ile yapılan düzenli kontroller de öyle. Ankara Diş hekimimiz size diş problemlerini önleme konusunda size özel tavsiyelerde bulunabilir.

İmplant diş tedavisi alanıyla ilgileniyorsanız lütfen diş hekiminize başvurmaktan çekinmeyin.

Detaylı Bilgi İçin İletişim Formu

Adınız ve Soyadınız
Email Adresi
Telefon
Şehir ve İlçe / Semt:
Mesajınız
Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.