Sağlık Turizmi

Sağlık Turizmi

Diş implantı hastaları her yaştandır ve implant dişlerinin biri, bir çoğunu veyahut bir sakatlıktan, kusurdan veya çürüklerden dolayı, hepsini kaybedenler için en iyi seçenektir. Aynı zamanda ergenlikten sonra çenenin büyümesi durduktan sonra bir seçenek haline gelebilir, genellikle kızlar için 16, erkekler için 18 yaş uygundur.

İmplant doktoru sizin için implantın iyi olduğunu, ihtiyacınız olduğunu ve sağlık geçmişinize bakarak uygun olup olmadığını belirleyerek bu tedavide bulunabilir.

İmplantla takılan diş, eski doğal dişleriniz gibi görünür hissettirir ve iş görür. Gerçek dişlermiş gibi, aynen doğal dişlerinize dikkat ettiğiniz gibi; diş ipi kullanabilirsiniz, dişlerinizi fırçalayabillirsiniz. Ve düzenli olarak bir dişçiye görünmelisiniz ve temizlettirmelisiniz.

İmplant planınızı oluşturmak için bir dişçiye göründükten sonra, yeni dişin yerleştirilmesi genellikle birkaç adımdan oluşuyor:

1.  Diş implantı, genellikle silindirik ve/veya konik biçimde titanyumdan yapılıp, cerrahi operasyonla  çene kemiğinize yerleştirilir.

2. Hemen çene kemiğiniz ile dişleriniz kaynaşacaktır ya da doğal çene kemiği ile dişleriniz daha sağlam temeller oluşturmak için biraz daha uzun sürede kaynaşacaktır.

Bu iyileşme süreci, haftalar bazen aylar sürebilir. Günlük yaşmınızda dişçinize bir kaç randevuya gitmeniz gerekebilir.

1. İlk önce  bir dayanak olarak adlandırılan- küçük bir bağlayıcı implantın tepesine yerleştirilir böylece takılan yeni diş ile implant bağlanabilir.

2. Tek bir diş, implant destekli köprü veya birden fazla diş içeren protezler dayanağa bağlıdır.

Detaylı Bilgi İçin İletişim Formu

Adınız ve Soyadınız
Email Adresi
Telefon
Şehir ve İlçe / Semt:
Mesajınız
Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.