İmplant Üstü Protezler

İmplant Üstü Protezler

Hastaların en merak ettikleri soru ya da en acele ettikleri konulardan birisi de implantı yaptıktan sonra implantın üzerine protezi ne zaman yapabilirizdir. İmplant dişin köküne yerleştirildikten sonra implantın kemikle kaynaşması için sürecin tamamlanması gerekmektedir.

Bu kemiğin sertliği ile, kalınlığı ile, derinliği ve genişliği ile yakından bağlantılıdır. Bu yüzden bu iş için kullanılan başka bir cihaz daha vardır. Implantı yerleştirdiğimiz zaman eğer kemik uygunsa, kemik ilaveleri yapılmadıysa, cihaz kemiğe yerleştirilir ve o implantın kemik içindeki değerleri ölçülür.

Eğer o değerler uygunsa implantın yapıldığı gün dahi ölçü alınıp proteze başlanabilir. Eğer ölçülen değerler olması gerekenden düşük çıkarsa o zaman bekleme süreci olur. Genelde hastalar 3 ay bekledikten sonra hastalara üst protezler uygulanır ama ameliyatın yapılma şekline göre bu süre 6-8 aya kadarda çıkabilmektedir.

Hastalar özellikle ön bölgelerde dişlerini kaybettikten sonra kemik erimesi gerçekleşeceği için ideal yüz konturunu ve yüz boyutunu kaybedebilir. Çekim sonrasında hemen yapılacak olan implantla kemik hacmini kaybetmeyecektir.

Öylece aslında görüntü olarak ta estetik amaçlı olarak hiçbir kaybı olmaz. Bazı hastalar hekime başvurduklarında ağızlarında neredeyse hiç diş olmamakta ve kemikleri ileri derecede erimiş olmaktadır. Bu tip durumlarda inanılmaz bir estetik kaybı da gerçekleşmiş olur.

İmplant cerrahisi ile yüz konturu ve yüz estetiği ideal seviyeye getirilmeye çalışılır. Dolayısı ile implantın bu açıdan bakıldığında estetik görüntüyü sağlamaya çalışmada inanılmaz katkıları olduğu bir gerçektir.

Detaylı Bilgi İçin İletişim Formu

Adınız ve Soyadınız
Email Adresi
Telefon
Şehir ve İlçe / Semt:
Mesajınız
Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.