İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi eksik dişin yerini doldurabilecek en güvenilir ve etkili yöntem olduğu kanıtlanmıştır. Çağdaş dental implantlar 30 yılı aşkın süredir kullanılmaktadır.

Dental implantlar genellikle titanyumdan yapılır, vücut tarafından kabul edilen ve yeni dişler için güçlü ve sağlam temel oluşturan bir biyouyumlu maddedir. Doğal kemikleriniz implantı füzyon yoluyla yerine sabitler veya kendini implanta tutturur.  Osseointegrasyon olarak bilinen bu yöntem, yeni dişlerinizi destekleyen ve  onlara günlük kullanıma dayanacak, ve normal dişlerinizgibi çalışacak  istikrarı ve eski  gücünüzü verir.

Bu alanda eğitimli ve deneyimli bir diş hekimi tarafından yapıldı ise diş implantı dişhekimliğinde en güvenli ve öngörülebilir cerrahi müdahaledir. Diş implantı yedek dişleri desteklemek için kullanılabilir en güçlü cihazdır ve yeni dişlerinizin doğal hissettirmesini, görünmesini, ve çalışmasını sağlar. Buna ek olarak, dental implantlar eksik dişin altındaki doğal kemikleri  uyaran tek restorasyon yöntemidir.

Eğer bir veya birden fazla dişinizi kaybettiyseniz , ki muhtemelen öyle! Neredeyse çene büyümesi tamamlanmış sağlıklı her aday, sadece dişleri olmadan doğan veya herhangi bir sebepten, yaralanma, çürüme, periodontal hastalık,  enfeksiyoın veya bir başka nedenden dolayı bir veya bir çok dişini kaybetmiş insanlar yapabilir. Diş implantı aynı zamanda takma dişlerin sıkıntılarıyla uğraşmak istemeyen veya uzun süre onları takamayacak olan kişiler için iyi bir tedavi yöntemi.

Diş implantı tedavisinin size uygun olup olmadığını öğrenmenin en kolay yolu bir uzmana danışmaktır.  Doktora sigara içicisiyseniz, her hangi bir ilaç kullanıyorsanız veya her hangi bir sağlık probleminiz varsa belirtmeyi unutmayınız.

Yeni dişlerinize dikkat ederken  tıpkı doğal dişlerinizde olduğu gibi fırçalamanız, diş ipi kullanmanız ve düzenli olarak bir doktora görünmeniz yeterli olacak. Evde de dişlerinizin sağlığını korumak için ek temizlikler de tavsiye edilebilir.

Doğal dişlerde olduğu gibi, implantınızın ömrünü uzatmak için doktorunuzla berabere bir ekip halinde çalışmalısınız. Dişlerinizde  oyuk oluşmaz çünkü onlar doğpal dişler ile aynı aşınmaya ve yıpranmaya tabidir. İyi yerleştirilmiş ve dikkat edilen diş implantları bir ömür boyu gidebilir.

Detaylı Bilgi İçin İletişim Formu

Adınız ve Soyadınız
Email Adresi
Telefon
Şehir ve İlçe / Semt:
Mesajınız
Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.