İmplant Fiyatları

İmplant Fiyatları

Diş implant fiyatları kullanılacak implant markasına göre değişiklik gösterebilmektedir. Diş implantlarında marka ve garanti çok önemlidir. Yine implantın klinik deneyleri ve uygulama vakaları maliyetleri etkileyebilmektedir. Bir diş için implant fiyatı kalitesine göre değişebilmektedir. İmplant tedavilerinde implant üst yapısı ayrıca hesaplanmaktadır. Üst yapıda kullanıcak malzemeye göre fiyat değişiklik göstermektedir.

İmplant tedavisi genellikle hastaların ömürlerinde tek sefer yaptıracağı tedaviler arasındadır. Bu yüzden implant fiyatı kadar tedaviyi yapacak implant uzmanı hekimin bu alandaki tecrübesi de çok önemlidir. Bu yüzden internetten alacağınız fiyatlar yanıltıcı olabilir, mutlaka bir implant uzmanı hekime muayene olmanız sağlıklı bir implant fiyatı öğrenebilmeniz için daha önemlidir. Kaldı ki panaromik röntgen çektirmeden, çene ve kemik yapınızı öğrenmeden implant için uygun bir aday olup olmadığınızı kesin bir şekilde öğrenemezsiniz.

İmplant fiyatını etkileyen faktörler

İmplant fiyatını etkileyen faktörlerden bir diğeri ise kullanılacak implant tekniğidir. Burada daha modern bir yaklaşım olan flepsiz cerrahide implant modelleri değişeceği için implant fiyatları artış gösterebilir. Bu tip implantlar daha üst segment implantlardır ve daha maliyetlidir.

İmplant diş eksikliğinin giderilmesidir.Titanyum dediğimiz malzemeden kişinin hangi bölgesi eksikse o bölgeye implant cerrahi olarak yerleştirilir.

Yapılması son derece kolay bir işlemdir. Normal bir dolgu yapar gibi yaptığımız bir anesteziden sonra kişinin eksik olan bölgesine çok küçük bir yuva açılır ve bu yuva içersine implant yerleştirilir.

Yaklaşık üst ve alt çeneye göre değişen 1.5 ve 2 ay gibi bir dönem bekleme dönemidir. Bu dönemde implant kemik içine tamamen yerleştirilir daha sonra da implantın üst yapısına geçilir. Implant yapıldığı dönemde kişiler sigaradan uzak durmalıdır. Çünkü sigara buharı ile dokulara zarar verir ve implantın kemiğe kaynamasını geciktirebilir. Implant üzerine yapılacak protezler sabit ve portatif olabilir.

Kişinin ön dişerine dahi implant uygulanabilir. Estetik görünüm açısından avantaj sağlar. Eğer kişinin ağızdaki kemik yapısı az ise bu bölgelere birkaç implant yerleştirilip onlardan destek alıp hareketli protez yapılabilir, bu da kişinin rahat şekilde yemek yemesini ve sosyal aktivitelerini geçekleştirmesinde yardımcı olur.

Diş implantları yıllardır kullanılmaktadır, güvenli ve etkili olduğu kanıtlanmıştır. Dişhekimliğne implant en öngörülebilir cerrahi müdahaledir.  Diş implantı zorlukları çok nadirdir ancak ilaç tedavisi kullanıldığı için riskler doğuyor bu riskler sigara kullanan veya herhangi bir sağlık sorunu olanlar için daha fazladır. Tedavinin olası riskleri şunlardır: enfeksiyon, bu sorun genellikle ilaç tedavisine cevap verir, ; diğer dişlere, diş köklerine zarar verip boşluk problemlerine yol açabilir; kırıklara yol açabilir; sinir zdelenmeleri olur bu da ağrı oluşmasına sebep olabilir; uyuşma veya karıncaalanmaya yol açabilir; çene kemiği yetersizliğinden dolayı prosedürü tamalamak için yetersiz kalınabilir ve son olarak implant başarısızlığı olabilir.

Sağlık geçmişinizi ve alışkanlıklarınızı tartışmak ve taşıdığı riskleri tam olarak anlamak için herhangi bir işlem yapmadan önce implant diş hekimine danışın.

Detaylı Bilgi İçin İletişim Formu

Adınız ve Soyadınız
Email Adresi
Telefon
Şehir ve İlçe / Semt:
Mesajınız
Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.