İmplant Destekli Protezler

İmplant Destekli Protezler

Çeşitli hastalıklar ve çeşitli sebeplerle dişlerinin bir bölümünü veya tamamını kaybeden hastalarda değişik protez alternatifleri vardır. Eskiden damak dediğimiz tüm dişlerini kaybeden hastaların kullandığı protezler günümüzde implant destekli protezlerle daha kullanışlı hale gelebilmektedir.

Implant destekli protezlerin birkaç tipi vardır. Özellikle hareketli protezlerde üst çene ile ilgili hastalar sıkıntı yaşamamaktadır. Fakat alt çenede hastalar konuştuğunda alt protez oynadığından en azından minimum 2 adet implantla desteklemek hastaların protezi konforlu bir şekilde kullanmasını sağlar.

Bu operasyon yaklaşık yarım saatlik operasyondur. 2 ay sonra hasta implant destekli protezle uzun süren sağlıklı periyoda girebilmektedir. Hasta eskiden yiyemediği çiğneyemediği özlediği besinleri bu sayede rahatlıkla yiyebilir.

Bununla beraber farklı alternatifler vardır. Bazı hastalar kesinlikle damak kullanamadıklarını sadece sabit protezler isterler. Röntgen sonucunda eğer kişiye sabit protez yapılabilecekse, alt çeneye 6, üst çeneye 8 adet implantla hasta sabit protezlerine kavuşabilir: Bu operasyonlarda total olarak 6 ay süre boyunca geçici protez aşamasından sonra hasta sabit protezini kullanırlar.

Detaylı Bilgi İçin İletişim Formu

Adınız ve Soyadınız
Email Adresi
Telefon
Şehir ve İlçe / Semt:
Mesajınız
Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.