İmplant Destekli Köprüler

İmplant Destekli Köprüler

Diş eksikliklerini tamamlama konusunda dental implantlar diğer protez yöntemlerine göre onlarca ilave avantaj sağlarlar. Görünüm ve fonksiyon olarak doğal dişlere benzeyecek şekilde üretilmiş olan implantlar aynı zamanda uzun ömürlü olacak şekilde tasarlanmışlardır.

İmplant destekli köprüler ve protezler (dentures) klasik protezlere göre çok daha konforlu ve stabildir. Hastalara doğala en yakın bir biçimde  ısırma ve çiğneme kapasitelerini yerinde tutarlar.

İlave olarak dental implantlar diş köklerini de taklit ettiğinden dolayı kemiğin korunmasına da katkı sağlar biyolojik olarak bu hastalar için çok ciddi bir avantajdır. Klasik protezler ve köprülerde dişsiz kısımlardaki kemik doku zaman içerisinde eriyecektir ama dental implantlar kemiğe entegre olduklarından dolayı böyle bir rezorbsiyon söz konusu olmayacaktır.

Uzun vadeli araştırmalar göstermiştir ki dental implantlar klasik protezlere göre çok daha sağlıklı ve fonksiyoneldir. Klasik protezlerde oluşabilecek kemik kaybı hastanın dış görünüşüne ve gülüşüne bile uzun vade de etki edip daha yaşlı ve çekici olmayan bir görünüşle karşılaşmamıza neden olabilecektir. Oysa implantlar kemik dokuyu koruyarak bu tarz görünümsel problemlerin meydana gelmesini en az indirecektir.

Detaylı Bilgi İçin İletişim Formu

Adınız ve Soyadınız
Email Adresi
Telefon
Şehir ve İlçe / Semt:
Mesajınız
Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.