Diş İmplantının Faydaları Nelerdir?

Diş İmplantının Faydaları Nelerdir?

Eksilen veya zarar gören dişleriniz için neden diş implantı ilk seçenektir?

-Sağlıklı ve doğal dişler için sıradaki en iyi şey. Güçlü ve istikrarlı, diş implantı eksik bir dişinizin yerini tutar ve doğal dişinizin görevini,  verdiği hissi, ve doğal  görüntüsünü verir. Diğer seçenekler kemiğin bozulmasına veya günlük aktivitelerinizde(gülme konuşma) gibi olayları engellemesine yol açabilir.

-Diş implantları uzun süreli çözümdür. Geleneksel diş- diş destekli köprülerin yalnızca 5-7 yıllık ömürleri vardır. İyi bakım halinde 10 yıla kadar çıkabilir ama bazı noktalarda değiştirilmesi gerekebilir. Diş implantları için periyodik bakımlar gerekebilir , düzgünce yerleştirilmiş ve iyi bakım yapılıyor olması halinde ömrünüzün sonuna kadar kullanabilirsiniz.

-Dişleriniz hakkında endişelenmeden hayatınızın tadına varın. Evinizde kalmanıza veya ya da halk içinde rahatsız olmanıza gerek yok, gülüşünüzün farklı olduğunu duşunerek utanmanıza gerek yok ya da eksik dişlerinizin eğlenceye katılmanızı engelleyeceği veya takma dişlerinizin kaybolacağına, siz konuşurken, gülerken, yemek yerken  düşeceği hakkında endişelenmenize gerek yok.  İmplant ile dişleriniz sizi değil siz  dişlerinizi kontrol ederek, hayatınızı kendiniz yönetin.

-Doğal gülüşünüzü ve yüzünüzün şeklini koruyun.  Dişsiz bir yüz sarkık ve çökük ve üzgün görünebilir. Diş implantı yüzünüzün ve gülüşünüzün doğal halini korumanıza yardımcı olur.

-Sağlıklı Kemiklerinizi Koruyun.  Bir veya bir kaç diş kaybettikten sonra ağzınızda boşluk bırakmanız  daha farklı sağlık sorunlarına yol açabilir, örneğin çene kemiğinizde bozulmalar görülebilir. Doğal dişleri desteklemek için implant dişerli kullanılmadığı zama, çene kemiği gücünü ve sertliğini kaybederek bozulur. Diş implantı doğal kemiklerinizi canlandırmak ve korumak için uygun en iyi diş restorasyon yöntemidir ve aslında kemik büyümesini teşvik etmek ve kemik kaybını önlemeye yardımcı olur.

-Dişleriniz ağzınızda dursun-bir bardağın içinde değil.  Diş implantı dişlerinizi ait oldukları yerde saklamanıza yardımcı olur yani ağzınızda. Ve artık protezinizin düşmesi veya kayması durumuna endişelenmeniz gerekmez. Fırça, diş ipi ve diş implantlar doğal dişlerinize olduğu gibi implant edilmiş takma dişlerinizde de kullanabilirsiniz tıpkı doğal dişleriniz gibi.

-Rahatlıkla Konuşun.  Hareket eden protezlerinizi ayarlamak günlük kelimelerinizde telaffuz sorunlarına yol açar. İmplant edişmiş dişlerde böyle bir sorun oluşmaz tıpkı doğal dilerinizmiş gibi hissedersiniz.

-Favori  Yiyeceklerinizi Yiyin. Sevdiğiniz yiyecekleri n tereddüt etmeden tadına bakın ve yiyin.  Rahatlıkla ısırabilir,  hemen hemen istediğiniz her şeyi yiyebilir ve takma dişlerinizde olmadığı gibi; takma dişlerinizle yediğiniz  yiyeceğin tadını sorunsuzca alabileceksiniz.

-Çürüğünüz Olmasın! Yenilenmiş taç implantlarında çürük oluşamz ancak tıpkı doğal dişlerinizde olduğu gibi, diş hekiminizi düzenli ve planlı bir şekilde ziyaret etmeniz, her gün ağzınıza ve damaklarınıza bakım, temizlik yapmanız gerekir.

-Dişlerinizi Yerinde Tutun - Sessizce. Takma diş siz yemek yerken, öpüşürken, konuşurken, gülerken, esnerken, öksürürken ağzınızdan kayabilir ve tekrar ağzınıza yerleştirmek için uğraşmanız gerekir.Diş implantı ağzınızda sabittir kaymaz ve çene kemiğinizle kaynaşmıştır. Yani yeni dişlerini siz elleseniz veya kaydırmaya çalışsanız da hareket etmeyecektir.

-Sağlıklı Dişlerinizi Koruyun.  Bir diş destek köprüsünü sağlıklı dişlere zarar vemeden yerleştirmek için takma dişin bir veya bazen iki tarafını da aşındırmak gerekir. Takma diş köprüye bağlıdır ve onu destekler. Dental implantlar çene kemiğine, eksik dişin köküne ve diğer dişlere zarar vermeden yapılır.  Komşu dişlere uzun bir süre boyunca boş kalan bölgeye zamanla kayarlar, diş implantı bu durum oluşmasını da engeller.

- Diğer onarım ve restorasyon yöntemlerine göre daha öngörülebilir.  Diş İmplant tedavisi güvenilir bir geçmişi var; diğer yöntemlere göre: köprü  çalışması, kanal tedavisi ve takma diş de dahil olmak üzere  "uzun vadeli, başarılı sonuçları olan ve genellikle daha öngörülebilir" olarak kabul edilir.

Detaylı Bilgi İçin İletişim Formu

Adınız ve Soyadınız
Email Adresi
Telefon
Şehir ve İlçe / Semt:
Mesajınız
Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.