Ankara İmplant Merkezleri

Ankara İmplant Merkezleri

Implant Latincede diş ekme anlamına gelir. Yapay diş köküdür. Pek çok tipi vardır. Günümüzde diş kökünü taklit eden vida tipleri daha fazla kullanılır. Lokal anestezi ile yapılır. 15 dk lık bir seanstır. Hasta ilk geldiğinde ilk seansta anestezi altında diş eti kaldırılarak, uygun bir vida seçimi yapıldıktan sonra oraya bir yuva açılarak vida basitçe o bölgeye yerleştirilir.

Üstü kapatılıp dikildikten sonra alt çenede ortalama 2-4 ay üst çene de ortalama 3-6 ay bekleme sonucunda üst yapı denilen diş üstüne olan kron dediğimiz porselenler takılır. Bazı durumlarda lokal anestezi ile yapılamayacak olan hastalara sedasyon ve genel anestezi ile tamamen uyutularak implantlar da yerleştirilir.

Günümüz anestezi kuralları altında implant operasyonunda ağrı sıfırdır. 2-3 gün sonra hafif şişme ve morarma olabilir. 1 hafta sonra dikişler alındıktan sonra hasta o bölgede vida olduğunu hiçbir şekilde anlayamaz.

İmplant cerrahisi aslında bir diş çekimi, bir diş dolgusu kadar basit bir işlemdir. Bu sırada yapılacak olan anesteziler genelde loka l anestezilerdir.  Lokal anesteziler yaygın uygulanan işlemdir.

Hastaları rahatlatır. Bazı hastalarda hiç diş olmadığı zaman bir takım ileri cerrahi teknikler uygulanmalıdır.  Bu durumlarda hastanın da tercihi söz konusu olursa genel anestezi ile cerrahi işlemi yapılabilir.

İmplantlar başta maliyetli işlemlerdir. Fakat implant kalan kemik yapısını ömür boyu ağızda tutacağı için ve o bölgede kemik erimesi gerçekleşmeyeceği için aslında uzun vadeli yatırımlardır. Uzun vadeli olarak düşünüldüğünde verilen maliyet o yıllara bölündüğünde çok fazla gelmemektedir. Eskiden hekimler  implant yokken sadece protez işlemleri, köprü protezleri yaparlardı. 5-10 sene bu protezler değişmek zorunda kalırdı. Oysa implant cerrahisinden sonra o bölgede kendi kemik kökü olacağından, ve bu köke iyi bakıldığında ömür boyu kullanılabileceği için aslında implanta yapılan yatırımın uzun vadede düşünüldüğünde çok fazla olmadığı açıktır.

Detaylı Bilgi İçin İletişim Formu

Adınız ve Soyadınız
Email Adresi
Telefon
Şehir ve İlçe / Semt:
Mesajınız
Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.